All ideas
Price per 100g is often wrong
see attached why say cost per 100g is £0.03. with my maths is cost of item/total weight in grams x 100 to get real cost not £0.03 pence per 100g as stated. therefore cost of meatballs £4.19/680g = 0.00616176 x 100 = £0.617 per 100 g. Say £0.62 pence for ease of reading or £6.20 per kg.
