All ideas
price per gram
I am noticing more and more the prices shown per 100 g are not correct, making it difficult to compare. Yes I could get a calculator out, but it seems some are correct whilst others are not making it hard to compare especially as manufacturers are making smaller pack sizes with a slightly lower price so you really do have to check how much the item is
